opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • gusiak11
    L&K
    • 2013
    • 1362
    • Ford

    Zamieszczone przez siemi1
    Gdzie znaleźć info czy opona ma czy nie ten dodatkowy rant
    Ma http://allegro.pl/continental-contip...971261035.html

    Zamieszczone przez marpol
    No i jak to z tą przyczepnością ich jest na mokrej nawierzchni i w zakrętach
    życzę Ci żebyś choć w 70% był wstanie w normalnych warunkach drogowych jeździć tak jak w tych testach, dwa ze jest to jakaś subiektywna opinia testującego wiec....


    Zamieszczone przez yunior81
    Twarda jest ta oponka
    Twarda, pojęcie szerokei jak amazonka, co rozumiesz pod pojęciem twarda....
    dwa że inaczej bedzie sie zachowywała 17` inaczej 15` a opona (kruj bierznika) ta sama
    http://carsdetailing.blogspot.com/

    Komentarz

    • xtremesystems
      RS
      • 2010
      • 2254
      • Hyundai

      Zamieszczone przez marpol
      Xtremesystems,
      przeczytałem podlinkowane tutaj testy Bridgestone Potenza Adrenalin RE002 i przyznam, że kuszą bardzo, bo lubię mocniej przyciskać pedał gazu. Zaniepokoiło mnie jednak zdanie testującego:
      "Mimo że w istocie przyczepność tej opony na (dziś mokrym oczywiście) asfalcie jest co najmniej równie dobra, co w modelu Turanza, to robiąc pierwsze okrążenia co chwilę doświadczałem podsterowności lub nadsterowności."

      No i jak to z tą przyczepnością ich jest na mokrej nawierzchni i w zakrętach?
      na torze. uwierz mi ze nie doprowadzisz do takiej sytuacji na ulicy.

      nie chwale tych opon , po prostu smigajac np na zakopiance miedzymyslenicami a lubniem masz ostre zakrety z obnizona predkoscia do 90
      na conti cpc2 i amortyzatorach bilstein b8 musialem zwalniac do 120-140km na tych zakretach. na re002 moge smigac 140-150.

      na mokrym odpowiednio wolniej ale tez nie zauwarzylem podsterownosci.

      do normalnej jazdy przy normalnym zawiasie pewnie starcza ci cpc5 lub csc5

      niemniej jednak ja mialem problem ze zawias trzymal opona puszczala

      (na seryjnym zawiasie nie doprowadzilem na szybkich zakretach do granicy cpc2)

      Komentarz

      • yunior81
        RS
        • 2010
        • 1657
        • Octavia I (1U2)
        • BFQ 1.6 MPI 102 KM

        A co sadzicie o BFGOOGRICH ? Moge dostac 16" w baaaardzo dobrej cenie....

        Komentarz

        • leszekmw
          RS
          • 2005
          • 5356

          Zamieszczone przez yunior81
          A co sadzicie o BFGOOGRICH ?
          dobry towar , ostatnio w polsce traktowany przez michelin a po macoszemu.. nie wiem dlaczego...

          [ Dodano: Wto 25 Lut, 14 13:59 ]
          cena BFG jest w zasadzie równa cenie klebera
          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
          GVI 1.4TSI
          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

          Komentarz

          • siemi1
            L&K
            • 2012
            • 1287
            • Octavia II combi (1Z5)
            • BMM 2.0 TDI 140 KM

            xtremesystems, Ja to sie juz pogubile w tch oznaczenich z tego co do tej pory widziałem to sa CPC5 i CSC2 dobrze roumim czy są 5 w sport?

            patrząc na ceny re002 mozna wyrwac za 250-300 plna a CPC5 od 300 hmm powaznie zastanawiam sie nad tymi bridgestonami.
            Ile juz zrobiles km an tch re002 jak z bieznikiem sprawa stoi?
            Spalanie - Motostat.pl
            Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
            Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
            Sprzedam na OLX!!

            Komentarz

            • xtremesystems
              RS
              • 2010
              • 2254
              • Hyundai

              sa cpc2 , cpc5 ,csc3 i csc5


              na re002 zrobilem ok 1000. bierznika nie mierze. dla mnie liczy sie najbardziej klejenie

              Komentarz

              • gebek
                L&K
                S_OCP Member
                • 2007
                • 1214

                Zamieszczone przez xtremesystems
                nie chwale tych opon , po prostu smigajac np na zakopiance miedzymyslenicami a lubniem masz ostre zakrety z obnizona predkoscia do 90
                na conti cpc2 i amortyzatorach bilstein b8 musialem zwalniac do 120-140km na tych zakretach. na re002 moge smigac 140-150.
                Kurcze,jak to przeczytalem...myslalem,ze jakis kierownik z GTR-a to napisal :szeroki_usmiech .
                Ale patrze,patrze...a to Fabia dyzel :roll:...ale,ale, przynajmniej czerwona jak Ferrari :diabelski_usmiech
                Kolor robi robote...a potem czlowiek sie budzi zlany zimnym potem :diabelski_usmiech
                Tato,tato...czy to auto jest chore?
                Nie synku...to diesel PD.

                Honda...the power of dreams.
                Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

                Komentarz

                • raventes
                  Rider
                  • 2013
                  • 343

                  Ot Polak właśnie Ograniczenie do 90, ale co tam - mnie to nie dotyczy i pojade 150 i to wcale nie na bezpiecznym odcinku, a potem płacz.

                  Komentarz

                  • Voit
                    Elegance
                    • 2010
                    • 816

                    Oj, czepiacie się...
                    Przecież napisał, że wszystko kontrolował bo ma re002...
                    Właściwie poleciałby szybciej, ale kubek z kolą z McDonalda mógł wypaść z uchwytu.
                    :lol:

                    Komentarz

                    • slawko80rr
                      Rider
                      • 2010
                      • 600
                      • Superb II (3T4)
                      • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                      ja doradzałem bratu i koledze w zakupie i za moją namową kupili Dunlopy Blueresponse i teraz ja dołączę do grona ich użytkowników bo pochwał sie już nasłuchałem, kupiłem ledwo dotarte 205/55/16 W, 4 oponki z 2013r ok 8mm za 799zł i zakładam to na felgi wzorowane na VW Passat Alltrack bo też już mam stalówek dość. już sie nie moge doczekać zmiany, moje zimowe Nokiany do cichych nie należą.
                      Sławka wozi Superb 2 FL
                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-by-slawko80rr

                      Komentarz

                      • gusiak11
                        L&K
                        • 2013
                        • 1362
                        • Ford

                        Zamieszczone przez xtremesystems
                        dla mnie liczy sie najbardziej klejenie
                        Polecam Toyo R888
                        http://carsdetailing.blogspot.com/

                        Komentarz

                        • dudek_t
                          L&K
                          • 2008
                          • 1421

                          Zamieszczone przez gebek
                          Zamieszczone przez xtremesystems
                          nie chwale tych opon , po prostu smigajac np na zakopiance miedzymyslenicami a lubniem masz ostre zakrety z obnizona predkoscia do 90
                          na conti cpc2 i amortyzatorach bilstein b8 musialem zwalniac do 120-140km na tych zakretach. na re002 moge smigac 140-150.
                          Kurcze,jak to przeczytalem...myslalem,ze jakis kierownik z GTR-a to napisal :szeroki_usmiech .
                          Ale patrze,patrze...a to Fabia dyzel :roll:...ale,ale, przynajmniej czerwona jak Ferrari :diabelski_usmiech
                          Kolor robi robote...a potem czlowiek sie budzi zlany zimnym potem :diabelski_usmiech
                          wyjąłeś mi to z ust fabia kombi w dieslu 1.6, ale grunt że są "bilsztejny be osiem" i eerzerozero2 i zakrzywia się czasoprzestrzeń :diabelski_usmiech

                          Komentarz

                          • gusiak11
                            L&K
                            • 2013
                            • 1362
                            • Ford

                            Zamieszczone przez dudek_t
                            i zakrzywia się czasoprzestrzeń

                            1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
                            http://carsdetailing.blogspot.com/

                            Komentarz

                            • yunior81
                              RS
                              • 2010
                              • 1657
                              • Octavia I (1U2)
                              • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                              Zamieszczone przez slawko80rr
                              kupili Dunlopy Blueresponse
                              Orientujesz się czy ta opona ma rant ochronny na felgę ?
                              Dzwoniłem do OPONEO mówią że nie ma, dzwoniłem do MOTOSTRADY mówią że ma a przeciez to ta sama firma.

                              Komentarz

                              • gebek
                                L&K
                                S_OCP Member
                                • 2007
                                • 1214

                                Zamieszczone przez raventes
                                Ot Polak właśnie Ograniczenie do 90, ale co tam - mnie to nie dotyczy i pojade 150 i to wcale nie na bezpiecznym odcinku, a potem płacz.
                                Oj tam,oj tam...zaraz placz :roll: .
                                Wylaczyl PS2 Gran Tourismo i poszedl spac :szeroki_usmiech
                                Tato,tato...czy to auto jest chore?
                                Nie synku...to diesel PD.

                                Honda...the power of dreams.
                                Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

                                Komentarz

                                • gusiak11
                                  L&K
                                  • 2013
                                  • 1362
                                  • Ford

                                  Zamieszczone przez yunior81
                                  Orientujesz się czy ta opona ma rant ochronny na felgę
                                  w rozmiarze 205/55/16 nie ma http://allegro.pl/4-x-205-55r16-dunl...973644152.html
                                  http://carsdetailing.blogspot.com/

                                  Komentarz

                                  • Voit
                                    Elegance
                                    • 2010
                                    • 816

                                    Zamieszczone przez yunior81
                                    Zamieszczone przez slawko80rr
                                    kupili Dunlopy Blueresponse
                                    Orientujesz się czy ta opona ma rant ochronny na felgę ?
                                    Dzwoniłem do OPONEO mówią że nie ma, dzwoniłem do MOTOSTRADY mówią że ma a przeciez to ta sama firma.
                                    Zamieszczone przez gusiak11
                                    Zamieszczone przez yunior81
                                    Orientujesz się czy ta opona ma rant ochronny na felgę
                                    w rozmiarze 205/55/16 nie ma http://allegro.pl/4-x-205-55r16-dunl...973644152.html
                                    Nie mają.
                                    Moje oponki czekają już na wiosnę w garażu...

                                    Komentarz

                                    • raventes
                                      Rider
                                      • 2013
                                      • 343

                                      To widzę, że sporo naszych będzie jeździć na BlueResponsach w nadchodzącym sezonie

                                      Komentarz

                                      • Voit
                                        Elegance
                                        • 2010
                                        • 816

                                        Ja się nad tym zakupem zastanawiałem już w zeszłym roku, ale okazało się moje obecne opony (Goodyear Efficientgrip) jeszcze jeden sezon przelecą...
                                        Przez ten rok przybyło użytkowników i ich dobrych opini o tych oponach.

                                        Komentarz

                                        • xtremesystems
                                          RS
                                          • 2010
                                          • 2254
                                          • Hyundai

                                          Zamieszczone przez gusiak11
                                          Zamieszczone przez xtremesystems
                                          dla mnie liczy sie najbardziej klejenie
                                          Polecam Toyo R888
                                          w tej cenie juz lepsze sa advan ad08 od yoko.

                                          ale ja chcialem cos z UHP a nie z SS

                                          [ Dodano: Wto 25 Lut, 14 23:11 ]
                                          Zamieszczone przez dudek_t
                                          Zamieszczone przez gebek
                                          Zamieszczone przez xtremesystems
                                          nie chwale tych opon , po prostu smigajac np na zakopiance miedzymyslenicami a lubniem masz ostre zakrety z obnizona predkoscia do 90
                                          na conti cpc2 i amortyzatorach bilstein b8 musialem zwalniac do 120-140km na tych zakretach. na re002 moge smigac 140-150.
                                          Kurcze,jak to przeczytalem...myslalem,ze jakis kierownik z GTR-a to napisal :szeroki_usmiech .
                                          Ale patrze,patrze...a to Fabia dyzel :roll:...ale,ale, przynajmniej czerwona jak Ferrari :diabelski_usmiech
                                          Kolor robi robote...a potem czlowiek sie budzi zlany zimnym potem :diabelski_usmiech
                                          wyjąłeś mi to z ust fabia kombi w dieslu 1.6, ale grunt że są "bilsztejny be osiem" i eerzerozero2 i zakrzywia się czasoprzestrzeń :diabelski_usmiech
                                          czego sie przypierdalasz.
                                          jezdzis emerycko na swoim pontoniastym zawieszeniu i 1.6 pewnie w elpidzi to jezdz sobie dalej,

                                          ja jezdze szybko, lubie tak jezdzic. na drodze jestem bezpieczniejszy niz niejeden emeryt taki jak ty ktory jak zlapie poslizg czy to podsterowny czy nadsterowny to jeb w hamulec , zamyka oczy i ojcze nasz w barierki.

                                          mam auto nie na pokaz , zrobiony jest zawias , do tego zawiasu dobrane opony , hamulce i odpowiednio podniesiona moc.

                                          to ze pontoniasta octavie wyrzuci na tych zakretach przy 120 to nie znaczy ze moje auto robi sie niebezpieczne przy 150


                                          koledzy pytali o re002 . chcieli porwnanie co cpc2. wiec mozliwie najdokladniej odpowiedzialem

                                          Komentarz

                                          • zepter00
                                            RS
                                            • 2008
                                            • 2304

                                            Też lubię dobrze klejące opony i uwielbiam cisnąć na maksa. Należy tylko pamiętać, że zbyt twarde zawieszenie też nie jest dobre. To co w lato na suchym asfalcie pozwala jeździć trochę szybciej, to w zimę na śliskim jest już wadą. Sorry za off topa ale to w ramach prawdy o której nie wszyscy wiedzą.
                                            Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                            "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                            Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                            Komentarz

                                            • yunior81
                                              RS
                                              • 2010
                                              • 1657
                                              • Octavia I (1U2)
                                              • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                                              Zamieszczone przez Voit
                                              Nie mają
                                              No to mój numer 1 szlag trafił :?

                                              [ Dodano: Sro 26 Lut, 14 08:12 ]
                                              Panowie a co sądzicie o Goodyear Efficientgrip Performance 205/55R16 91 V - na etykiecie :wink: parametry OK

                                              Komentarz

                                              • Arek
                                                RS
                                                S_OCP Member
                                                • 2005
                                                • 3143

                                                Takie pytanie mam do was. Czy ktoś uźytkował lub uźytkuje opony Firestone Firehowk SZ90 225/45R17 w takim rozmiarze by jeździła u mnie. Jak to się sprawuje ?
                                                -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

                                                Komentarz

                                                • gusiak11
                                                  L&K
                                                  • 2013
                                                  • 1362
                                                  • Ford

                                                  Zamieszczone przez yunior81
                                                  Goodyear Efficientgrip Performance 205/55R16 91 V
                                                  dość łatwo doprowadzić je do piskania (nie piszczenia) ale poza tym generalnie ok, widać po nich zużycie po około 25 000, no ale widcznie coś za coś jak zawsze
                                                  http://carsdetailing.blogspot.com/

                                                  Komentarz

                                                  • dudek_t
                                                    L&K
                                                    • 2008
                                                    • 1421

                                                    Zamieszczone przez xtremesystems
                                                    czego sie przypierdalasz.
                                                    jezdzis emerycko na swoim pontoniastym zawieszeniu i 1.6 pewnie w elpidzi to jezdz sobie dalej,

                                                    ja jezdze szybko, lubie tak jezdzic. na drodze jestem bezpieczniejszy niz niejeden emeryt taki jak ty ktory jak zlapie poslizg czy to podsterowny czy nadsterowny to jeb w hamulec , zamyka oczy i ojcze nasz w barierki.

                                                    mam auto nie na pokaz , zrobiony jest zawias , do tego zawiasu dobrane opony , hamulce i odpowiednio podniesiona moc.

                                                    to ze pontoniasta octavie wyrzuci na tych zakretach przy 120 to nie znaczy ze moje auto robi sie niebezpieczne przy 150

                                                    odpowiedzialem
                                                    Zbastuj trochę człowieku. Nie masz pojęcia czym jeżdżę, gdzie jeżdżę i jak jeżdżę więc zalecam spokój. To że masz betonowe amorki + dobre gumy i lekko podniesioną moc nie czyni jeszcze z twojego auta sportowego bolidu. A tym bardziej nie czyni z innych użytkowników dróg twoimi niewolnikami.
                                                    PS. Już nie jeden pisał że jest bezpieczniejszy niż emeryt... tylko skąd tyle trupów wśród mistrzów kierownicy?

                                                    Żeby nie było off topu - RE002 to dobre opony do dużych mocy ale do normalnego auta bym ich nie kupił. Dlaczego? Za głośne.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...